Nepropouštějte zaměstnance, ale sdílejte je!

2. 4. 2020

Zachraň práci!
Máte zaměstnance, pro které dočasně nemáte pracovní uplatnění?
Chybí vám momentálně zaměstnanci?
Máme pro vás řešení!

V době koronavirové nákazy a omezování výroby v podnicích má řada českých firem problémy s uplatněním svých zaměstnanců. Naopak podnikům, kterým v současnosti např. kvůli karanténě nebo péči o rodinné příslušníky zaměstnanci chybí, by uvítali výpomoc zaměstnanců jiných firem.

Jednou z možností je uplatnění §43a zákoníku práce, tedy tzv. dočasné přidělení zaměstnance – dohoda o dočasném „zapůjčení“ zaměstnance k výkonu práce u jiného zaměstnavatele. Dočasně přidělený zaměstnanec zůstává nadále v pracovníkem původního zaměstnavatele, ale pracovní úkoly mu ukládá firma, k níž je přidělen. Odkaz na paragrafové znění zde.

Hospodářská komora integrovala a vytvořila koncept, který firmám nabízí „sdílení“ pracovních kapacit. Elektronickou platformu „burzy práce“ pro Komoru zprostředkovává společnost Jurent CZ, která má se sdílením pracovních sil dlouholeté zkušenosti.

ZAPOJIT SE MŮŽETE ZDE

V případě dotazů se neváhejte obrátit na infolinku 800 222 121 nebo můžete využít email Tomáše Zeleného z Hospodářské komory (zeleny@komora.cz), odkaz na stránky Hospodářské komory  ČR  zde.

Nepropouštějte zaměstnance, ale sdílejte je!
Všechny články o COVID – 19
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.