Vláda projednala harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností

15. 4. 2020

Pět etap má harmonogram postupného uvolňování podnikatelských a dalších činností. Scénář mimo jiné počítá s tím, že od pondělí 20. dubna budou moct opět začít fungovat řemeslníci, autobazary a autosalóny, farmářské trhy či tréninky profesionálních sportovců na venkovních sportovištích za přesně definovaných podmínek. Rovněž se budou moct konat malé svatby či individuální konzultace a zkoušky pro studenty nejvyšších ročníků na vysokých školách. K dalšímu zmírnění by mělo – vždy samozřejmě v závislosti na vývoji situace v kontextu s pandemií koronaviru – docházet postupně v potřebném v časovém rozestupu.

Pokud se epidemiologická situace nezhorší, v pondělí 8. června by se měly otevřít i ty největší provozovny, nákupní centra, vnitřní prostory stravovacích provozoven, divadla, zámky či sportovní akce s účastí do 50 osob. V praxi to znamená, že by se k tomuto datu mohly začít bez diváků a v omezeném režimu začít hrát i profesionální soutěže v kolektivních sportech. Vládní scénář najdete zde.

Podobný scénář byl připraven i pro školy v České republice. Podrobnosti zde.

Další upřesnění najdete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu zde.

Vláda projednala harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností
Všechny aktuality
Vize

Být profesionální organizací směřující k dlouhodobé prosperitě
Karlovarského kraje, přístupnou k požadavkům regionu,
odpovědnou vůči svým partnerům a otevřenou novým podnětům.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.